Giant Skid Steer

Skid Steer i Mini Skid steer to maszyny wykorzystywane do prac budowlanych oraz rolniczych. Dzięki niewielkim rozmiarom są one używane w miejscach, gdzie większe maszyny nie znajdują swojego zastosowania. Duża ilość wyposażenia oraz dodatkowych akcesoriów powodują, że sprzęt ten jest niezwykle funkcjonalny i wciąż zyskuje na popularności.

Skontaktuj się w sprawie tego modelu ➤


Skid Steer

W dzisiejszych czasach wszelkie prace porządkowe muszą być przeprowadzane tak skutecznie, jak to tylko możliwe, niezależnie od branży. Rosnący niedobór siły roboczej w wielu branżach nasila presję na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Skidsteer to wielofunkcyjny i wszechstronny pojazd o sterowaniu burtowym, który ułatwia i usprawnia pracę niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z ogrodnictwem, budownictwem, pracą w gospodarstwie rolnym czy fermie drobiu. Maszyna bez wątpienia sprawdzi się również w pracach komunalnych oraz przy utrzymaniu czystości dróg i ścieżek.


 

DANE TECHNICZNE

TYP Giant SK 252 D Giant SK 212 G
Silnik Kubota D902 (3 cylindry) Honda GX630 (2 cylindry)
Moc silnika 25 KM / 17,5 kW 21 KM / 15,5 kW
Paliwo Diesel Benzyna
Masa eksploatacyjna 810 kg 750 kg
Udźwig
Obciążenie wywracające 434 kg 434 kg
Wysokość podnoszenia 2100 mm 2100 mm
Długość bez łyżki 1371 mm 1371 mm
Szerokość na standardowych oponach 920 mm 920 mm
Mechanizm napędowy Hydrostatyczny napęd na 4 koła
Sterowanie Przód/tył dzięki sprężynowym dźwigniom
Hydraulika jazdy 180 bar
Hydraulika pracy 35 l/min (180 bar)
Prędkość 0-8 km/h
Kolor GIANT żółty / GIANT szary / czarny

INNOWACJE

Większość innowacji zastosowano w zamkniętej mechanice maszyny, takich jak nowy blok zaworów, zapewniający dodatkową łatwość obsługi i możliwość precyzyjnego wykonywania zadań. Ponadto ładowarki ze sterowaniem burtowym są wyposażone w większą pompę hydrauliczną zapewniającą większą moc i większą wydajność. Większe silniki kołowe zapewniają większe pchanie i ciągnięcie, lepsze właściwości jezdne, a także wymagają niewielkiej konserwacji. Nowa platforma operatora jest zawieszona i łatwa do złożenia. Daje to kierowcy większy komfort i zapewnia, że ​​maszyny są kompaktowe w transporcie. Opcjonalnie płozy można wyposażyć w miękki hamulec. Dzięki temu systemowi skidsteer zwalnia stopniowo po zwolnieniu dźwigni sterujących.

OGUMIENIE

Wymiana opon nigdy nie była tak łatwa! Rodzaj ogumienia można wybrać w zależności od wykonywanej pracy. Zmiana opon może nadać maszynie szerokość od 76 do 110 centymetrów.

22×11-8
(wszystkie podłoża)
4,00-8
(wózek widłowy)
5,00-8 23×8,5-12 AS
(skid)
23×8,50-12
(trawa)
23×10-50-12 AS 23×10,50-12
(trawa)Ładowarki Skid Steer i Mini Skid Steer

Ładowarki te charakteryzują się niewielkimi wymiarami, dlatego najlepiej sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach, najczęściej na placach budowy, wewnątrz dużych magazynów, hal i innych pomieszczeń oraz w gospodarstwach rolnych. Mogą one przewozić materiały o wadze nawet 2,5 ton. Konstrukcja tych maszyn pozwala na dokonywanie obrotów wokół własnej osi, co sprawia, że są one zwrotne.

Ładowarki Skid Steer oraz Mini Skid Steer są wyposażone w bezpieczne dla operatorów kabiny, są wykonywane według światowych standardów bezpieczeństwa FOPS oraz VOPS – które to gwarantują ochronę podczas dachowania maszyny lub upadku na nią przewożonego ładunku. Tu kluczową rolę odgrywa odporność dachu kabiny, ponieważ ładunek znajduje się w niewielkiej odległości od niej.

Ładowarki Skid Steer i Mini Skid Steer – akcesoria i zastosowanie

Budowa tych ładowarek umożliwia łatwy montaż dodatkowych akcesoriów – szybkozłącza i płyty montażowe pozwalają na dołączenie łyżek do ładowania, osprzętów koparkowych, widłów, umożliwiających przewożenie palet, udźwigów, pozwalających na przewożenie oraz manipulowanie nawet ciężkim ładunkiem. Do najpopularniejszego wyposażenia należą również młot hydrauliczny oraz nożyce, służące do cięcia żelbetu.

Maszyny Skid Steer i Mini Skid Steer są wykorzystywane także w budownictwie drogowym, dzięki zastosowaniu walców wibrujących, lemieszy zgarniarkowych oraz elementów do odspajania warstw asfaltu i równarki terenu. Duża funkcjonalność tych miniładowarek pozwala na wykonanie wielu dodatkowych prac.

Zachęcamy do poznania naszego asortymentu, w razie pytań, chętnie udzielimy Państwu porad – zapraszamy do kontaktu.


Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemi, iż:
  1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Giant Polska Wioletta Schienke z siedzibą w Lipce przy ulicy IV Dywizji Piechoty 10A (77-420)
  2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@giantpolska.com,
  3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora
  4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty będące zaangażowane w kontakt
  5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 10 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania
  7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
  8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu